Yer Üstü Çöp Konteyner

              Türkiye nüfusunun her geçen gün hızla artış gösterdiği şehirlerde kullanılmakta olan çöp konteynerlerinde, artışa bağlı olarak fonksiyonel üniteler ve pratik mekanizmalar kullanılmaktadır. Belediyeler tarafından üretilen ve sokaklara düzenli olarak yerleştirilen yer üstü çöp konteynerleri, temizlik ve hijyen bakımından sıklıkla kontrol edilmekte ve yenilenmektedir. Yer üstü çöp konteynerleri, ilgili kurumlar tarafından belirlenen standartlarda üretilmektedir.

   Teknik Özellikleri Nelerdir?

              Yer üstü çöp konteyner çeşitleri, çöp doldurma kapasitelerine göre değişkenlik gösterir. 2500 ile 3500 litre arası farklı kapasitelere sahip olan konteynerler, otomatik olarak açılıp kapanabilen tambur kapaklarla çalışmaktadır. Konteynerlerin dış yüzeyinde hangi belediyeye ait olduğunu gösteren logo ve ibareler bulunur. Yer üstü çöp konteynerleri, yüksek standartlarda sağlam ve dayanıklı gövde yapısıyla üretilir. Uzun süreli kullanıma uygundur ve uzun ömür garantisi bulunmaktadır.
   
              Yer üstü çöp konteynerinde, şoförün uzaktan kumanda ile çalıştırdığı vinç yardımı sayesinde, konteynerin havaya kaldırılarak çöpün alt yüzeyden boşaltılması sağlanır. Alt kapakların açılması sonucunda çöp boşaltma işlemi kolayca gerçekleştirilir. Özellikle alt kapak sistemi, çöp konteynerinde bulunan herhangi bir sıvının dışarı sızmayacağı şekilde tasarlanır. Önceki yıllarda üstten kapağın açılmasıyla gerçekleştirilen çöp boşaltma işlemi, yer üstü çöp konteynerleri ile artık daha zahmetsiz ve en önemlisi daha temiz olarak yapılmaktadır. Yer üstü çöp konteynerlerinde elektro statik fırın boya ile uygulanan canlı renk seçenekleri, konteynerlerin dışarıdaki kişiler tarafından kolayca fark edilmesi ve daha çok kullanılmasını amaçlar. Uluslararası standartlarda kullanılması zorunlu kılınan çizgi ve semboller konteynerlerin gövdesinde bulunmaktadır. Konteynerin içi kolayca yıpranmayan galvaniz malzeme ile kaplıdır.

   Yer Üstü Çöp Konteynerleri Kullanım Avantajları

              Çevre ve doğa dostu ürünler olması açısından benzersiz bir özelliğe sahip olan yer üstü çöp konteynerlerinin kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Daha çok sokak ve mahalleye ulaşmayı hedefleyen üreticiler ve belediyeler sayesinde daha temiz sokaklar ve daha temiz hava solumak hedefleniyor.
   
              Yer üstü çöp konteynerleri aynı zamanda reklam alanı olarak kullanılan en elverişli mekanizmalardır. Uygulanan alana göre değişen reklam uygulamaları bulunur. Konteynerlerin teknik şartnamelerinde belirtilmiş olan çizili alanlara reklam verilebilir ve marka bilinirliği sağlanabilir.

%1, indirim6900 ₺2200-litre-yer-ustu-konteyneri

%11 indirim7100 ₺3000-litre-yer-ustu-kumbara

%14 indirim7300 ₺3750-litre-yer-ustu-konteyneri